Dziękczynny Zlot Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej za Niepodległość Polski

Zapraszamy na Dziękczynny Zlot Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej za niepodległość polski – „Razem dla Niepodległej”. Nasza fundacja jest współorganizatorem wydarzenia.

Razem dla Niepodległej – dziękczynny zlot młodzieży Diecezja Warszawsko-Praska za niepodległość Polski.

9 czerwca 2018 roku
Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej
ul. Mehoffera 2
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej
Fundacja „Razem dla Młodych”

W programie:
11.30 – przyjazd uczestników
12.00 – rozpoczęcie zlotu
12:00 – gra terenowa – Wszystkie drogi niepodległości”
13:00 – czas na posiłek i zabawy
15:00 – wykład historyczny
15:30 – czas na posiłek i zabawy
16:30 – Kabaret „Świerszczychrząszcz”
17:30 – przygotowanie do Eucharystii
18:30 – Eucharystia pod przewodnictwem Bp Marek Solarczyk
20:15 – koncert Panny Wyklęte

GRA TERENOWA:

Celem gry jest przedstawienie historii polskiej niepodległości i postaci, które przyczyniły się do niej, tworząc, walcząc i pomagając innym w latach 1918-1921.
Będzie to więc historia wspólnoty ale zaprezentowana z perspektywy wielu bohaterów i wielu regionów Rzeczpospolitej, które w nieco inny sposób doświadczały burzliwych lat wykuwania wolności.
Teren Seminarium potraktujemy jak wielką mapę II RP, po której – niczym planszy – poruszać się będą kilkuosobowe zespoły uczestników. Korzystając z przygotowanego planu gry (rysunku terenu wpisanego w kontury II RP) drużyny będą odwiedzały kolejne punkty nawiązujące do prawdziwych lokacji: Lwowa, Góry św. Anny, Wierzchosławic, Ossowa, Ławicy, Gdyni, itp. Spotkają tam naszych bohaterów (ucharakteryzowanych animatorów i rekonstruktorów), którzy wcielą się w role znanych polityków, literatów, wojskowych i społeczników (Witosa, Daszyńskiego, ks. Skorupki, gen. Hallera, gen. Rozwadowskiego, itp.). Będą oni wymagać od uczestników realizacji rożnych zadań, które opierać się będą na sprawności fizycznej, intelektualnej, sprycie, charyzmie czy zdolnościach aktorskich. Za wykonane zadania uczestnicy otrzymają kolejne puzzle, będące fragmentem mapy II RP. Zwycięska drużyna będzie musiała wykazać się kompletną układanką. To od uczestników zależeć będzie, czy swoją grę oprą na DRODZE politycznej, społecznej czy wojskowej. To również oni wybiorą trasę: czy będą woleli więcej czasu spędzić na Śląsku, czy też wokół stolicy?

Gra przewiduje 10 punktów tematycznych, w których wykonać będzie można łącznie 15 zadań.
Gra dla max 50 drużyn (po 5 osób każda)
Czas trwania: 3-4h
Animatorzy: ok. 15 osób
Zgłoszenia do 4 czerwca, na adres:sekretariat@sdm.waw.pl

Prosimy o zgłaszanie jednej zainteresowanej grupy z danej parafii. Jeżeli okaże się, że zgłoszonych grup jest mniej – poinformujemy o możliwości włączenia do gry grup rezerwowych.

Zapraszamy!

Patronat medialny: Radio Warszawa oraz Tygodnik Idziemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *